Театральний перформанс

  • Жанр: Театральний перформанс
  • Продолжительность: 1год 30 хв
  • Режиссер-постановщик: Ольга Міхневич
  • Премьера: 24.04.2014

Якщо вважати, що політика – це розум нації, економіка – її тіло, то у мистецтві криється її душа, душа нації. Як і віки тому українська душа залишилася – щирою, незрадливою, сповненою любові та віри.

 «Образ» не є академічним театром, це новий театр суспільного бачення. Наш колектив ставить на меті віддзеркалення проявів суспільства у найгарячіші моменти його розвитку. Авторський та акторський колектив представлений носіями суспільної думки різних куточків України, серед яких є представники активних громадських організацій, волонтери, учасник АТО.

Проект «REУКРНАЦІЯ» започаткований влітку 2013 року під назвою «Ще не вмерла! Україна», відображає погляди і настрої української нації до, під час та після Революції гідності. 

Перформанс «REУКРНАЦІЯ»  ставить за ціль прокласти шлях до сердець українців, запалати вогонь віри в тих із нас, що втратили надію на яскраве майбутнє нашої держави, надихнути і підтримати тих, хто продовжує сподіватися та діяти.

Цим проектом ми закликаємо українців та людей небайдужих до України, відчути себе частиною великої культури і поєднати свої зусилля у боротьбі за краще майбутнє української нації.

 «REУКРНАЦІЯ» - це сучасний мультижанровий перформанс, який мовою театру – через поезію, прозу, відео, музику, танець, говорить про одне – Єдину Україну. Формат проекту дозволяє зруйнувати шаблони сприйняття класичної поезії та прози, зробити їх більш об’ємними завдяки відеосупровіду. А музика та сучасний танець наповнюють виставу виразністю та чуттєвістю. Літературні твори, представлені в проекті, написані переважно вітчизняними авторами українською та російською мовами – з часів Тараса Шевченка і до наших днів. Палітра тематики різнобарвна: кохання, війна, еміграція, материнство, патріотизм, духовність, національне самоусвідомлення в цілому.

Ми віримо, що кожен, навіть маленький крок, є надзвичайно важливим, а тому усі зібрані кошти з вистави будуть перераховані на користь потреб дiтей – переселенцiв, дiтей-сирiт та дiтей учасникiв АТО.

З кожним днем ми усвідомлюємо, що українське суспільство остаточно змінилось і завдяки цьому ми разом нарешті завершимо «перезавантаження» Нації – РЕУКРНАЦІЮ.

Ви готові?

Щиро ваша,
Режисер-постановник: Ольга Міхневич

 

У перформансі виконуються наступні твори та уривки:

«Думи мої, думи мої» (О.Вишня), «Долг Украине» (В.Маяковский), «Мені однаково…» (Т.Шевченко), «Вбивати час…» (О.Яворський),  «Час ходить по колу...» (С.Лісовська), «О любви» («Френки-шоу»), «Ти так гарно спиш...» (С.Лісовська), «Із усіма сміятися і плакати» (Г.Чубай), «Словники на службі церкви» (С.Жадан),  «Патріот» (М. Стрига), «Коли до губ твоїх лишається півподиху» (Г.Чубай), «Рідну мову мою ти мені пробачала… » (В.Стус),  «Забувайте українську мову» (С.Тельнюк), «Знати – це жити і відчувати» (Л.Зіганшина), «Хор со стороны» (Р.Рождественский), «Я» (В.Симоненко), «Лица» (Н.Турбіна), «Коли усе в тумані життєвому...» (М.Рильський), «Мріє, не зрадь!» (Л.Українка), «Вертеп» (Г.Чубай), «Я – жінка» (К.Рубан), пісня «Рідний край» (О.Кривенко), «Братику» (Т.Матасова),  «Вертатись пізно» (І.Павлюк), «Мій хрест» (О.Ірванець), «Причинна» (Т.Шевченко), «Не брата шукаю по крові» (Ю.Покальчук), «Постелила матінка ліжечко дитині…» (невідомий автор) , пісня «Сонце сідає, ніч наступає»  (В.Юрченко, С.Татієнко), «Коли втомлюся я…» (Л.Українка),  «Переведіть мене через майдан» (В.Коротич), «Життя» (О.Теліга),   “Плач женщины” (Л.Магдалинская), «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє» (Т.Шевченко).

 

Режисер-постановник: Ольга Міхневич

Монтаж відео: Павло Осадчий, Марія Татаринова

Хореографія: Дмитро Лук’яненко

 

В ролях:

Людмила Замідра, Марія Татарінова, Юліана Барташ, Тетяна Плюсніна, Оксана Прогнімак, Антон Кудряшов,  Андрій Шаповал, Аліна Оксимець, Максим Авраменко, Тетяна Матасова, Олексій Дичка, Олександр Кузьменков, Володимир Сафронов

Reukronation poster bez dat

Отзывы:

Еще накануне, думая о предстоящей  премьере с таким емким названием, я ожидала увидеть на сцене войну и разрушения, плач детей и боль в глазах матерей. Похоже, я слишком сгустила краски. Конечно, режиссер Ольга Михневич не обошла эти события стороной. Но она сумела глубоко раскрыть  и донести до зрителя и другие вехи нашей действительности. В каждой миниатюре перфоманса был полноценно отражен наш быт, история, традиции, культура, проблемы, менталитет… То есть все то, чем живет наша страна. И в радости, и в горе….Скажу честно: зацепило. Вихрь эмоций бушевал в душе. Было больно и обидно за свой народ. За то, что живя на такой благодатной земле, вынуждены прозябать в бедности. За то, что власть имущие давно махнули на нас рукой. За то, что слишком просты, добры и открыты. За то, что терпим все это… И в то же время переполняла гордость. Ведь, несмотря на проблемы, мы не пали духом. Мы показали, что умеем отстаивать свою свободу и что нас невозможно сломить.

Я думаю, что сейчас это очень важно. Об этом нужно говорить. Нужно доносить эту идею до  каждого человека, кто любит нашу многострадальную неньку-Украину. Ведь горе, как известно, объединяет. Только вместе мы сможем дать отпор врагу и возродить былое величие страны.

Хочу сказать огромное спасибо Ольге Михневич и всем участникам перфоманса. За то, что не остались в стороне. Что так искренне и выразительно донесли до зрителя правду о нерадостной действительности и в то же время сумели вселить веру и надежду в светлое будущее и процветание нашей прекрасной  Родины. Вопреки злобным прогнозам недругов, Украина  была, есть и будет. Несмотря ни на что. Слава Украине!!!

Лилия Лотус

После просмотра спектакля - немного в депрессию впала, потому что настолько это все сейчас актуально. Именно в данный момент, когда мы практически на пороге войны находимся. Мне теперь кажется, что я ничего абсолютно не делаю для того, чтобы у нас было хорошо жить! И печально стало, потому что реально есть люди, которые не хотят жить в нашей стране и готовы свалить отсюда при первой же возможности.
В финале я так хлопала, что ладошки красные стали и так орала гимн, что только меня и слышно было, наверное )))
Вам всем большое спасибо! 

Степанекно Юлия

Несмотря на то, что обычно я люблю "сюжетные спектакли", перфоманс мне понравился. Красивые постановки и логичные переходы между разными действиями. Как обычно, очень впечатлил симбиоз разных жанров и направлений, которая позволяет не устать за два часа серьёзного спектакля. 

 Анна Гридасова

Після прочитаних віршів Людою і Машою про час, самої постанови і завершального ніжного танцю Євгена і Євгенії одна дівчина на другий день взяла на тиждень відпустку і поїхала до свого коханого в Одесу, а ще одна поставивши хрест на стосунках ще як місяць назад, помирилася в той вечір з хлопцем, якого дуже любить. І це тільки те, що ми бачимо чи чуємо, а є ще емоції, осмислення і дії, які залишаються при людині...

Євген

Я была на спектакле. Сидела в 9 ряду. Очень вам благодарна за прекрасную постановку и неимоверно замечательную игру актёров. Я получила массу удовольствия. Конечно, видела и реакцию зала, что, безусловно, мне было, как автору, было очень приятно.
Мне по душе и атмосфера вашего театра и самих актёров. Чувствуется, что в вашем творческом коллективе царит атмосфера добра и взаимопонимания.
Я рада, что вы остановились на моём стихотворении. Таким образом, внесла и свой скромный вклад в вашу работу.
С огромным удовольствием бы продолжила наше творческое сотрудничество.
Ещё раз благодарю за ваш труд и приглашение.

Людмила Магдалинская

Була на прем'єрі з друзями. Словами не розкажеш, це треба побачити. Начебто все просто, без зайвого пафосу, але стільки почуттів і емоцій піднімає з душі, що досі під враженням. Певну частину вистави проплакала від болю і образи за Україну, за наших людей, за своє безсилля. Раніше думала, що гімн у громадських місцях співають спеціально підставлені люди. А тут перший раз,на одному диханні і до кінця, співала, і кожне слово озивалося. Виявилося, що знаю всі слова, хоч ніколи навіть не замислювалася над цим. Як власне і над тим, як виявляється, я люблю свою Україну і свою мову. Загалом, величезне спасибі всім акторам і режисерові! Ця вистава дійсно пробуджує свідомість. Раджу всім)))

Галина